Základné ručné spracovanie vlny

Väčšina z nás to pozná už len úchytkom, z rozprávok a filmov: nejako sa to češe, niečo sa tam robí s kolovratom. Ozaj, a patrí k tomu to na čom sa pichla Šípková Ruženka, ako sa to…vreteno? A čo to vlastne je?

Priznám sa, Šípkovú a Zlatú mám už trošku v zuboch 😀 Obe sa tým kolovrátkom preslávili tak akosi neprávom, ani jedna mu moc neublížila. Ale rozprávky bokom. Spracovanie vlny vlastnými rukami je síce nádherná (ako každé poctivé remeslo) ale časovo nesmierne náročná práca.

Na tomto mieste Vám chcem priblížiť aspoň v skratke základné postupy, ktorými sa dá dopracovať od porastu ovčieho tela k nositeľnému výrobku. Dávam však do pozornosti, že pre všetkých, ktorí by sa remeslu radi priučili, robí naše OZ víkendové kurzy vo Zvolene (termíny a prihlasovacie údaje nájdete v Kalendári).

O vlnu je ideálne sa starať ešte kým rastie na ovci. Jej kvalitu podmieňuje vek, zdravie a kondícia zvieraťa či potrava. Jej čistotu napr. fakt, či bola ovca pred strihaním pár mesiacov vonku alebo v maštali. Pre tipy chovateľom a spracovateľom, akú vlnu ponúkať a akú pýtať, pozrite náš Manuál.

Strihač má zasa v rukách kvalitu striže, množstvo zástrihov a niekedy aj veľkú časť čistoty rúna (podľa toho či sa strihá na plachte alebo na slame, prípadne kam sa ostrihané rúno odloží).

Ručné spracovanie vlny sa k nám vracia len čerstvo a pomaly, preto niet divu, že si remeselníci a chovatelia či strihači potrebujú navzájom znovu odovzdať veľa informácií. Som si však istá, že pri vzájomnom rešpekte k práci toho druhého sa vždy dá aj veľa nového naučiť, aj nájsť spoločná cesta ku kvalitnej vlne pre remeselníka a k adekvátnemu ohodnoteniu pre chovateľa či strihača.

Po strihaní je ideálne rúno vyvetrať, obrať najhrubšiu špinu, zrolovať a uložiť do priedušného vreca, aby sa nezaparilo. Doma pred praním sa rúno ešte raz preberie podrobnejšie, triedia sa zástrihy, prikátke vlákna, zaplstené konce, kusy príliš znečistené fekáliami a rastlinný materiál – seno, slama, bodliaky, semienka. Ak je vo vlne nabitého príliš veľa rastlinného materiálu, je takmer nemožné ju vyčistiť – už som zaplakala nad nejednou krásnou vlnou či srsťou, ktorá nakoniec musela putovať do odpadu.

triedenie rúna z Valašky. Ovce majú častu na tele rôznu kvalitu vlny, takže okrem nečistôt, zástrihov, sena a splstených kusov sa dá roztriediť jedno rúno na niekoľko hromádok aj podľa dĺžky či jemnosti vlasu.

Vytriedená vlna sa perie. Najčastejšie ručne, v teplej vode a v toľkých nálevoch, koľko je treba, kým voda nie je čistá. Odvážnejší môžu skúsiť pračku na vlnený program, ale pozor na zanášanie potrubí mastnou špinou a splstenie vlny. Počet práčovní na vlnu je na Slovensku, bohužiaľ, nula. Sušiť je najlepšie na priedušnom mieste a nie na priamom slnku.

ručné pranie

Pred spracovaním, či už na pradenie, plstenie či tkanie, je väčšinou treba vlnu rozvoľniť, aby sa s ňou ľahšie manipulovalo. Poslúžia buď prsty, alebo náradie na česanie – česačky, krample, hrebene, špeciálne dimenzované na vlnu. Tu už je výhoda zbierania skúseností, pretože podľa typu a špecifických vlastností vlny toho ktorého plemena sa dá zvoliť ideálny spôsob česania. Od tohto spôsobu potom závisia aj vlastnosti priadze a hotového výrobku, ale aj čas strávený česaním. Cca kilo vlny na sveter sa dá načesať za deň, ale aj za týždeň.

náradie na česanie vlny: zľava hrebene, krample, pod nimi švihacia krampľa, bubnová česačka

Nasleduje pradenie – trochu pomalšie na vretienku, rýchlejšie na kolovrátku. Opäť závisí od typu priadze, akú chceme vyrobiť. 100 gramové pradeno môže trvať dve hodiny, ale aj dva dni, podľa hrúbky a počtu vrstiev priadze.

pradenie na vretene
pradenie na kolovrate

A či už chcete ďalej z vlny štrikovať, háčkovať, tkať či plstiť, všetko z toho je viacdňový proces. Vyžaduje učenie sa, veľa omylov, času, trpezlivosti, pozornosti…a má svoju hodnotu. Zo srdca by som si priala, aby sme na to mysleli všetci – aj tí čo vlnu produkujú, aj tí čo ju spracúvajú, všetci čo si za tú prácu ceny nastavujú, aj tí, čo majú o výrobky záujem.

Ľubica Noemi Kováčiková, MANUZONA

Vložiť komentár